Hava Kanalları

     Hava kanalları havalandırma sistemleri için büyük önem teşkil eden oluşumlardandır. İsminden belli olacağı üzere hava kanalları havanın bir ortamdan başka bir ortama aktarılması için kullanılır. Pis, kötü ve kirlenmiş şekilde bulunan havanın dış ortamlara atılması için bir hayli önemlidir. Aynı şekilde temiz havaları dış ortamdan alarak içeriye aktarım sağlar. Hava kanalları bu işlemi yaparken belli bir filtreleme işlemini de gerçekleştirir. Dış ortamda bulunan her hava tamamen temiz ve steril değildir. Belli filtreleme aşamasından geçirerek iç ortama aktarım sağlar. Bu nedenle hava sirkülasyonu ve havalandırma için hava kanalları olmazsa olmazdır. Havalandırma ile ilgili her türlü hizmeti firmamız Arsel havalandırma üzerinden alabilirsiniz. Hava kanalları ihtiyacınız kaliteli malzemelerden tedarik edilir. Paslanmayan, kir tutmayan kaliteli malzemeler ile yapılmış materyaller sayesinde sorunsuz kullanım mümkündür. Ayrıca kaliteye nazaran fiyat seçenekleri oldukça makul seviyelerde bulunur. Firmamız hava kanallarının tedariğini yaparken kurulum aşamasında da yardımcı olur. İşletmeleriniz içerisinde kurulan hava kanalları sayesinde sorunsuz hava sirkülasyonu sistemi oluşacaktır.

       Hava kanalları malzeme bakımından birçok kategoriye aittir. Genellikle dayanıklı ve uzun ömürlü olması için paslanmaz alüminyum levhalar tercih edilmektedir. Sızdırma özelliği olmayan havayı absorbe eden malzemeler sayesinde havalandırma sistemi sorunsuz çalışır. İlerleyen süreçlerde sorun çıkmaması adına kurulum ve malzeme türü önemlidir. Çünkü belli kullanım sonunda deformasyon kaçınılmazdır. Dayanıklı olmaması halinde delinme, tıkanma, paslanma, hava kaçırma gibi problemler meydana gelebilir. Arsel havalandırma sayesinde üst düzey malzemeler kullanılır. Buda ilerleyen süreçte problemlerin engellemesini sağlar.

      Hava kanalları en fazla restoran ve yemek sektöründe kullanılır. Çünkü yoğun yemek yapımı ve fazla insan sirkülasyonu nedeniyle havalandırma temel ihtiyaçtır. Davlumbaz sistemi yetersiz kalacağı için geniş kapsamlı hava kanalları ile durum desteklenir. Bu sayede ortaya çıkan kötü kokulardan arınmak basit hale gelmektedir. İkinci olarak en yoğun kullanım kafeterya ve mağaza içleridir. Bilindiği üzere mağazalar günde yüzlerce insana ev sahipliği yapar. Bu sebeple havalandırma ihtiyacı önemli olan yerlerin başında gelir. Aynı durum AVM içlerinde ve büyük iş merkezlerinde de karşımıza çıkar. Arsel havalandırma sayesinde süreç kolay ve pratik şekilde tamamlanır.