AVM Havalandırma Nedir?

    İnsanların fazla bulunduğu kalabalık ortamların bazı dezavantajları bulunur. Fazla insan bulunan mekanlarda ve alanlarda hava kirliliği yoğun şekilde karşımıza çıkar. Kalabalık olan yerlerin başında alışveriş merkezleri yani AVM denilen alanlar gelir. Topluma açık olarak hizmet veren alışveriş merkezleri fazla insanı bünyesinde barındırır. Bu kadar fazla insan olması nedeniyle havanın kirlenmesi kaçınılmazdır. AVM havalandırma işlemlerinin yapılması halinde oluşacak kirli hava zamanında temizlenir. Firmamız Arsel Havalandırma sayesinde oluşacak kirli hava kolay şekilde önlenir. Kurumumuz uzun yıllardır hizmet veren sektöre hakim şirketlerden biridir. Her türlü havalandırma sistemi ihtiyacını uzman kadrosu sayesinde hızlı şekilde temin eder. Alışveriş merkezleri bilindiği üzere binlerce mağazayı bünyesinde barındırır. Spor mağazaları, giyim mağazaları ve akla gelen çeşitli içeriklere sahip dükkanlar alışveriş merkezlerinde bulunur. Bu mağazalar içerisinde insanlar alışveriş yapmak için akın eder. Ayrıca çalışan kişilerinde etkisiyle oldukça kalabalık ortamlar görülür. Özellikle hafta sonları kişi sayısında bir hayli artış yaşanmaktadır. Kişi sayısının artışı nedeniyle havanın sürekli temizlenmesi ve yenilenmesi gerekmektedir. Arsel Havalandırma sayesinde kirli hava yenilenerek hijyenik ortam sağlanır.

    Alışveriş merkezleri sadece mağazaları bünyesinde barındırmaz. Ayrıca çeşitli oyun salonları ve çocuklar içinde alanlar bulunur. Küçük çocukların sağlığı içinde AVM havalandırma işlemleri oldukça mühimdir. Sinema salonlarında da aynı durum geçerlidir. Alışveriş merkezlerine sinema keyfi yaşamak için giden kişi sayısı da oldukça fazladır. Toplum keyifli zaman geçirmek adına alışveriş merkezlerinde yoğun zaman harcar. AVM havalandırma sistemlerinin olması halinde insanların steril ortamda bulunması sağlanır. Aynı durum yemek bölümleri içinde geçerlidir. Bilindiği üzere alışveriş merkezlerinde yemek tüketimi için oldukça geniş alanlar bulunur. Bu alanlarda binlerce insan gün içinde yemek tüketerek beslenme ihtiyaçlarını giderirler. Kötü kokunun engellemesi ve kirli havanın yenilenmesi için AVM havalandırma sistemlerinin hassas şekilde yapılması gerekir. Arsel Havalandırma sayesinde tüm havalandırma sistemleri ihtiyacınız pratik şekilde sağlanacaktır. Hijyenik ve steril ortam ihtiyacı özellikle pandemi dönemi sonrasında daha hassas hale gelmiştir. Covid hastalığının bulaşmasını önlemek için AVM havalandırma sistemleri eksiksiz ve başarılı şekilde yapılmalıdır.

AVM Havalandırma Sistemleri Nelerdir?

İnsan sirkülasyonunun fazla olduğu kalabalık alanlarda havalandırma ihtiyaçları oldukça fazladır. Bu alanların başında alışveriş merkezleri yani AVM denilen alanlar gelmektedir. Bilindiği üzere alışveriş merkezleri topluma açık, kalabalık şekilde bulunan popüler alanlardır. İnsan sayısının fazla olması nedeniyle merkezi havalandırma sistemlerine ihtiyaç duymaktadır. AVM havalandırma sistemleri gereksinimlerinin birçok nedeni bulunur. İlk olarak alışveriş merkezinde çalışan insanların sağlığı gelmektedir. AVM içerisinde yüzlerce mağaza, sinema salonu, tiyatro salonu, konser alanı, oyun merkezi, yemek alanları gibi bölgeler bulunur. Bu alanlarda hizmet vermek için çalışan binlerce kişi bulunmaktadır. Alışveriş merkezi içerisinde bütün gün çalışarak vakit harcayan kişiler sağlıklı şekilde yaşamak için AVM havalandırma ihtiyacı oldukça önemlidir. İkinci olarak alışveriş merkezinde gezmek için gelen insanların sağlığı ön plandadır. İnsanlar bireysel şekilde yada ailesiyle alışveriş merkezleri içerisinde vakit geçirmektedir. Küçük çocuklardan yaşlı insanlara kadar 7 den 70’e her çeşit insan bulunur. Bu insanların kirli havayı teneffüs etmemesi için AVM havalandırma sistemleri büyük önem teşkil eder. Üçüncü önem ise yemek hizmeti sonucunda ortaya çıkar. Alışveriş merkezleri içerisinde yemek ve beslenme hizmeti veren yüzlerce firma bulunur. Hatta genellikle birçok AVM’nin en üst katı yemek alanı olarak bilinir. Bazı alışveriş merkezlerinde en alt kat olarakta görmek mümkündür. Ancak bütün bir katın yemek hizmetlerine ayrıldığını sık sık görmekteyiz. Bu nedenle AVM havalandırma ihtiyacı oldukça önemlidir. Aksi halde alışveriş merkezi içerisinde kötü kokuların ve bakterilerin ortaya çıkması kaçınılmaz olacaktır. Firmamız Arsel Havalandırma aracılığıyla alışveriş merkezleri içerisine istenilen şekilde havalandırma sistemleri kurulmaktadır. Bu sayede toplumun steril ve hijyenik şekilde vakit geçirmesi amaçlanmaktadır.

AVM Havalandırma Sistemi Önemi

AVM havalandırma sistemleri Covid salgını ile birlikte daha da önemli hale gelmiştir. Alışveriş merkezleri bütün şehrin alışveriş ve eğlence yükünü çeken milyonlarca kişiye ev sahipliği yapan alanlardır. Bu tarz yerler gün içerisinde milyonlarca kişiye hizmet sunar. Bu nedenle çeşitli oksijen yetersizliği ve salgın hastalık bulaşma riskleri meydana gelmektedir. Özellikle Covid salgını sonrasında alışveriş merkezi içerisinde yer alan havalandırma sistemleri daha da önemli hale gelmiştir. Arsel Havalandırma sayesinde bütün havalandırma sistemi ihtiyaçlarınız pratik şekilde giderilmektedir.