Endüstriyel Havalandırma

Gündelik yaşam içerisinde hava kirliliği insanların temel gereksinimlerini nedeniyle kaçınılmazdır. Bu nedenle havalandırma sistemleri olmazsa olmaz ihtiyaçlar arasında yer alır. Sadece insanların yaşadığı alanlar için değil cansız maddelerin olduğu alanlar içinde havalandırma sistemi temel gereksinimlerden biridir. Hava kirliliğinin hızlı ve fazla olduğu alanların başında mutfaklar gelir. Özellikle restoran, kafe, yemekhane, kantin gibi alanlar yoğun şekilde yemek kokularına maruz kalır. Pişirilen yemekler sırasında yağ kokuları, kötü gazlar, duman ve ürün kokuları yoğun şekilde karşımıza çıkar. Et, balık, tavuk, patates gibi ürünleri ağır kokulara sahiptir. Bu nedenle endüstriyel mutfak havalandırma sistemleri ihtiyacı ortaya çıkar. Mutfak içerisinde genellikle davlumbaz sistemi uygun görülse de hizmet veren gıda firmasının işleyişine göre sistemlerde değişkenlik görülebilir. Endüstriyel havalandırma sistemleri en fazla mutfak alanlarında karşımıza çıkmaktadır. Mutfağın kaliteli şekilde havalandırmaya sahip olmaması kötü kokuların ortama sinmesine ve hava kirliliğine sebebiyet verir. Çalışan ve yemek yapan kişilerin üzerine kokuların sinmesi ve antibakteriyel durumlar ile karşılaşmak mümkün olacaktır. Şirketimiz Arsel Havalandırma her türlü endüstriyel mutfak havalandırma sistemleri ihtiyacınızı pratik şekilde ortadan kaldırır. Deneyimli kadromuz işyerinize gelerek süreci hızlı şekilde yönetir.

Endüstriyel havalandırma sistemleri aksatılması halinde steril ve hijyenik ortama uygun olmayan durumlar ile karşılaşmak mümkün olacaktır. Özellikle gıda sektöründe yer alan mutfak alanları hijyen bakımından eksiksiz olmalıdır. Mutfağın düzgün şekilde havalandırılmaması sonucunda müşterilerin kötü kokular arasında hizmet alması kaçınılmaz olur. Özellikle restoran ve kafe gibi alanlarda müşteriler hijyenik şekilde beslenme ihtiyacını gidermek ister. Bu esnada hava kirliliğinin olması veya kötü kokunun bulunması müşterileri bir hayli rahatsız eder. Hizmet kalitesini derinden etkileyen endüstriyel mutfak havalandırma sistemleri nizami şekilde kurulmalıdır. Aksi halde verilen hizmet kalitesi düşerek gelen müşterilerin hoşnut kalmamasına sebebiyet verilir. Özellikle Covid salgını sonrası insanlar yemek tüketirken bulundukları kapalı alanlarda ultra hijyenik hizmet görmeyi arzular. Çünkü bulaşıcı hastalıkların insan sağlığına etkisi konusunda insanlar Covid sayesinde oldukça bilinçli hale gelmiştir. Arsel Havalandırma sayesinde istediğiniz her türlü endüstriyel havalandırma sistemleri pratik ve kolay şekilde kurulmaktadır.

Endüstriyel Havalandırma Sistemleri Kullanım Alanları

     Havalandırma sistemlerinin her alanda olduğu gibi birçok türü ve çeşidi bulunmaktadır. Bu türlerin başında endüstriyel havalandırma sistemleri gelmektedir. Endüstriyel kavram olarak sanayi alanı ile alakalı veya ilgili anlamında kullanılan kelimelerden biridir. Endüstriyel havalandırma sistemi ise sanayi havalandırma sistemleri olarak tercüme edilmektedir. Endüstriyel havalandırma sistemleri sanayi sektöründe yer alan her alanda kullanılan kirli havayı yenilemeye yarayan oluşumlardır. İşyeri içerisinde bulunan kirlenmiş hava ve gazların dışarıya aktarılması için kurulan kaliteli sistemlerdir. İşyerlerinde yapılan işe göre çeşitli hava kirlilikleri oluşur. Özellikle sanayi sektöründe kullanılan maddelerin etkisi oldukça fazladır. Kimyasal maddeler ve çeşitli ürünlerin çıkardığı zararlı maddeler nedeniyle havalandırma ihtiyacı doğar. İnsan sağlığı ve müşteri memnuniyeti için işyerlerinin endüstriyel havalandırma sistemleri vasıtasıyla kaliteli hale getirmek mümkündür. Şirketimiz Arsel Havalandırma istenilen her türlü endüstriyel havalandırma sistemini basit ve pratik şekilde temin eder. Şirketinize gelen ekiplerimiz havalandırma sistemlerini kuracağı alanın fizibilite çalışmasını yaparlar. Çalışma sonrasında planlanan şekilde hareket edilerek havalandırma sistemleri işyerinize kurulur. Sürecin tamamlanması sonucunda başarılı şekilde işletmeniz havalandırma sistemlerine sahip olacaktır.

Endüstriyel Havalandırma Sistemi Önemi

     Endüstriyel havalandırma sistemleri akla gelen her sektör için uygunluk gösterir. Fabrikalar, çeşitli atölyeler, kimyasal üretim yapılan alanlar, gıda sektörleri, elektronik sektörü gibi akla gelen her bölgede kullanımı mümkündür. Sanayi tipi havalandırma olması nedeniyle evler ve binalar için genellikle önerilmez. Bu nedenle işyerleri için daha makul olan havalandırma sistemleridir. Ev tipi kullanımlar için genellikle daha ufak ve az yer kaplayan havalandırma sistemleri kurulmaktadır. Havalandırma sistemleri insan sağlığı için oldukça önemlidir. İnsanların sağlığının haricinde ortamdaki nem ve rutubet gibi noktalar açısında da önem teşkil eder. İşyeri içerisinde yer alan eşyalar ve malzemeler kirli hava ile iç içe olması halinde hızlı şekilde deforme olacaktır. Ürün ve malzeme sağlığı açısından da havalandırma ihtiyaçları gereklidir. Kirli gaz ve hava bulunan ortamlarda bakteri üretimi ve küflenme gibi olaylar sık sık karşımıza çıkar. Genellikle hava almayan ve oksijen yetersizliği görülen bölgelerde bu tarz durumlara rastlanır. Bu nedenle endüstriyel havalandırma işlemlerinin eksiksiz şekilde yapılması gerekir.