Asansör Havalandırma Nedir

    Kapalı ortamlarda hava kirliliği çok daha yaygın şekilde karşımıza çıkar. Hijyenik ortam sağlanması adına kapalı alanların havalandırma ihtiyacı oldukça fazladır. Asansörler insanların yoğun şekilde kullandığı dar alanlardan biridir. Kapalı ve dar alan olan asansörlerin hava değişimine ihtiyacı vardır. Asansörler ile ilgili insanların bazı yanlış bilgileri bulunur. Asansörde kalan kişiler asansörlerin hava almadığını düşünerek korkar. Hatta kapalı alan fobisi olan kişiler nefes alamadığını hisseder. Ancak bu konu tamamen yanlış bilinen doğrulardan biridir. Aslında asansörler hava alan yerlerin başında gelir. Asansör havalandırma sistemi sayesinde insanlar farkında olmasada içerideki hava sürekli değişmektedir. Aksi halde oksijen yetersiz kalarak tükenir. Arsel Havalandırma hizmetleri sayesinde asansör havalandırma işlemleriniz basit ve kolay şekilde tamamlanır. Asansör içlerinde gün içinde binlerce insan sirkülasyonu olur. Bu nedenle yoğun şekilde bakteri ve hava kirliliği durumları görülür. İnsanların oksijen alıp karbondioksit vermesi nedeniyle asansör içindeki hava çabuk kirlenir. Bu nedenle asansör havalandırma sistemlerinin kaliteli şekilde kurulması önemlidir. Arsel Havalandırma sayesinde asansör içlerine üst düzey havalandırma sistemleri kurulur.

    Asansörler binalarda, işyerlerinde ve alışveriş merkezlerinde karşımıza çıkar. Yüksek katlı her türlü bina içerisinde asansör görmek olasıdır. Çünkü onlarca katı yürüyerek merdivenlerden çıkmak oldukça yorucudur. Bu nedenle günümüzde asansör olmayan bina sayısı oldukça azdır. Yeni binaların birçoğunda asansör bulunur. Eski ve yıllanmış binalarda asansör görülmeyebilir. Ancak asansör bulunan her binada havalandırma ekstra önemlidir. Özellikle pandemi sonrasında asansör havalandırma işlemleri daha önemli hale gelmiştir. Bilindiği üzere Covid denilen hastalık bulaşıcı ve çabuk yayılan hastalıklardan biridir. Hastalık milyonlarca insanın ölümüne sebebiyet vermesi nedeniyle ciddiye alınması gerekir. Hastalık nedeniyle bir dönem sokağa çıkma yasaklarına dahi şahit olmuştur. Asansör havalandırma sistemleri sayesinde Covid bulaşma riskini de minimuma düşürmek mümkün olacaktır. Arsel Havalandırma sizlere steril ve hijyenik ortam sağlamak adına asansör havalandırma desteği sağlar. Firmamız uzun yıllardır havalandırma sektörü içerisinde yer alması nedeniyle oldukça deneyimli yapıya sahiptir. Bu nedenle işyerinize, evinize, fabrikalara ve asansörlere havalandırma sistemlerini kurarak yardımcı olur.

Asansör Havalandırma Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

İnsanların fazla şekilde girip çıktığı sirkülasyon oluşan alanlar içerisinde havalandırmanın üst düzey olması gerekmektedir. Asansörler bilindiği üzere insanları binalar içerisinde katlar arasında taşıyan pratik araçlardır. Asansörlerin içerisinde belli miktarda alanın olması nedeniyle içerideki hava hızlı ve kolay şekilde kirlenir. Hava kirliliğinin çabuk oluşması nedeniyle asansör havalandırma sistemleri ihtiyacı ortaya çıkar. Bu nedenle asansörler içerisinde havanın hızlı şekilde yenilenmesi ve değişmesi gerekmektedir. Kapalı alan korkusu veya fobisi olan birçok kişi asansör içerisinde kalınca nefessiz kaldığını hissederler. Halbuki bu konu doğru bilinen yanlış noktalardan biridir. Asansör içerisinde havanın yenilenme durumu söz konusudur. Asansör içerisinde kalınması halinde havasız kalma durumu yanlış bilgilerden biridir. Asansör havalandırma bakımından sirkülasyon yaşayan alanlardan biridir. Ancak her alanda olduğu gibi asansör içerisinde de havalandırma sisteminin kalitesi oldukça önemlidir. Bu nedenle son teknoloji ve kaliteli malzemeye sahip asansör havalandırma materyalleri kullanılmalıdır. Aksi halde bakteri üretimi ve sterilizasyon sıkıntıları ortaya çıkabilir. Arsel Havalandırma sayesinde her türlü asansör havalandırma sistemleri ihtiyacınız pratik ve kolay şekilde ortadan kalkar. Firmamız uzun yıllardır hizmet veren ve havalandırma konusunda deneyimli kadroya sahip şirketlerden biridir. Gönül rahatlığıyla havalandırma sistemi ihtiyacınız için firmamıza başvurabilirsiniz.

Asansör Havalandırma Sistemi Önemi

Asansör havalandırma baca sistemleri de oldukça önemlidir. Baca sistemleri bilindiği üzere havalandırma mekanizmaları içerisinde önemli bir konuma sahiptir. Bu durumun örneğini restoran ve yemek sektöründe sık sık görürüz. Aynı durum asansör havalandırma mekanizmaları içerisinde de varlık gösterir. Havanın sirkülasyonunu sağlamak ve içeride kirli havayı dışarı atmak için asansör havalandırma baca sistemleri önemli görev üstlenmektedir. Dışarıya atılan kirli havanın yerine temiz, steril ve belki filtreden geçmiş oksijen asansörün içine entegre edilir. Kirli havanın vakumlanarak temiz havanın salınması oldukça önemlidir. Burada en önemli olan oluşumlardan biride asansör havalandırma sistemleri içinde kullanılan malzeme kalitesidir. Üst düzey malzeme seçimi yapılması halinde sterilizasyon bakımından oldukça verimli havalandırma yapılacaktır. Şirketimiz bu noktada sizlere efektif şekilde hizmet sunarak ihtiyacınız olan malzeme kalitesini sağlamaktadır. Arsel Havalandırma sayesinde kullanılan materyaller kaliteli şekilde seçilir.