Ofis Havalandırma Sistemi Nedir?

aşam içerisinde insanlar için solunum alma verme gereksinimleri ilk sırada yer alır. Solunum alıp verirken kaliteli şekilde oksijen tüketimi oldukça önemlidir. Aldığımız havanın steril olması ve çeşitli hijyenik kurallara uygun şekilde bulunmasına özen göstermek gerekir. Bu nedenle insan sayısının ve döngüsünün fazla olduğu alanlarda havalandırma sistemi gereksinimleri karşımıza çıkar. Ofisler gün içerisinde fazla insana ev sahipliği yapan, yoğun insan sirkülasyonu gören mekanlardan biridir. Yüzlerce tozlu evrak ve gün içinde gelen müşterilerin solunum ihtiyacı nedeniyle ofis ortamlarında bulunan hava kolay şekilde kirlenmektedir. Bu nedenle ofis havalandırma sistemleri ihtiyacı oldukça fazla şekilde karşımıza çıkar. İnsanların teneffüs ettiği hava nedeniyle hava kirliliği oranı oldukça fazladır. Şirketimiz Arsel Havalandırma sayesinde her türlü ofis havalandırma ihtiyacınız ortadan kaldırılır. Uzman kadromuz ofisinize gelerek gerekli olan havalandırma sistemleri kısa sürede kurar. Bu sayede iş alanının steril olması ve hijyenik şekilde bulunması sağlanmış olunur.

     İnsan sayısının fazla olduğu alanlarda hava kirliliği ve kötü gaz birikmesi fazla olur. Hızlı şekilde hava kirlenen alanların havalandırma bakımından gerekli altyapıya sahip olması gerekir. Ofis alanları havalandırma ihtiyacının en fazla olduğu bölgelerden biridir. Ofis havalandırma işlemleri sayesinde çalışan sağlığı ve hava sirkülasyonu başarılı şekilde sağlanmış olacaktır. Ofis içlerinde çalışan kişiler solunum alıp vermesi nedeniyle hava kirliliği karşımıza çıkar. Bu nedenle ofis havalandırma sistemlerine önem verilmesi gerekir. Ofislerde insan popülasyonu fazla olması sebebiyle giren çıkan kişi sayısı oldukça fazla şekilde karşımıza çıkar. Şirketimiz Arsel Havalandırma sayesinde ofis havalandırma sistemleri başarılı şekilde kurulur. Ofis içlerinde oluşan hava kirliliği bu sayede önlenerek çeşitli bakteri üretiminin önüne geçilir. Bilindiği üzere bakteriler pis ortamda ve kirli hava barındıran yerlerde varlığını sürdürür. Ofis havalandırma işlemlerinin eksik yapılması halinde karşımıza bakteriler ve mikrop içeren ortamlar çıkar. Arsel Havalandırma sayesinde bakteri üretiminin önüne geçilerek verimli şekilde havalandırma sistemi kurulur. Şirketimiz uzun yıllardır hizmet veren işinin ehli kurumlardan biridir. Alanında uzmanlaşmış mühendis kadrosu sayesinde havalandırma sistemlerinin kurulumunu basit şekilde gerçekleştirir.

Ofis Havalandırma Sistemi Faydaları

Ofis havalandırma sistemi ihtiyacı çalışanların sağlığı içinde oldukça önemlidir. Bilindiği üzere ofis alanlarında çeşitli dosya ve evraklar saklanmaktadır. Kirli havanın bulunması evrak ve belgelerinde tozlanmasına sebebiyet verir. Ayrıca ofis içerisinde yer alan makinelerin kirli hava nedeniyle olumsuz etkilenmesi de söz konusudur. Makine ömrü içinde ofis havalandırma sistemi oldukça önemlidir. Ofis içerisinde havanın yenilenmemesi çalışan bireylerin hastalanmasına ve kötü koku oluşmasına neden olmaktadır. Ayrıca ofis alanlarına birçok müşteri gün içinde akın etmektedir. Gelen müşterilerin kötü koku ve kirli havanın bulunduğu ortamda durması yanlış olacaktır. Müşteri memnuniyeti ve sağlığı adına da ofis havalandırma sistemi önemli şekilde karşımıza çıkar. Bu durumun haricinde bilindiği üzere son yıllarda hayatımıza giren Covid salgını riskli ve tehlikeli bir hastalıktır. Bu hastalığın etkisi aşılar sayesinde düşüşe geçse de hala etkili ve tehlikeli virüs çeşitlerinden biridir. Corona veya diğer adıyla Covid virüsünün yayılmaması için ofis havalandırma işlemlerine özen göstermek gerekir. Aksi halde şirket çalışanlarından veya müşterilerden birinin Covid olması bütün herkese bulaşmasına sebebiyet verebilir. İş sağlığı ve güvenliği nedeniyle ofis havalandırma sisteminin eksiksiz ve kaliteli şekilde kurulması gereklidir.

Ofis Havalandırma Sistemi Önemi

     Ofis havalandırma işlemlerinin önemi nedeniyle aksatılmadan yapılması gerekir. Ofis içlerinde çalışanların haricinde çeşitli müşteri grupları da gün içinde solunum sağlar. Bu nedenle havanın kirlenme hızı oldukça fazla olacaktır. Günümüzde şirketlerin çoğu ofis kısmına sahiptir. Evrak ve belge takibi gibi işlemlerin yapıldığı kısımlar çabuk tozlanmaya ve kirlenmeye elverişlidir. Firmamız Arsel Havalandırma sizlerin tüm bu sorunlarını çözerek yardımcı olur. İstediğiniz havalandırma sistemleri kısa süre içerisinde işyerinize entegre olmaktadır. Sadece ofis havalandırma sistemlerinden ziyade istenilen her sektörde Arsel havalandırma yardımcı olur. Fabrika, AVM, okul, ev, sığınak, ofis, yemekhane, mutfak, cafe, restoran gibi akla gelen her mekanda hizmet sunmaktadır. Kalabalık ve insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde havalandırma ihtiyacı oldukça fazla olacaktır. Bu durum sadece insanla alakalı değildir. İnsan yaşamayan yerlerde de bakteri ve böceklenme fazla olur. Aynı şekilde nemlenme ve rutubet gibi sorunların önüne geçmek için havalandırma sistemleri kurulması şarttır.