Tek Sıra Menfezler

Havalandırma sistemleri günlük hayatımız içerisinde oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bu önem sonucunda havalandırma sistemleri her türlü alan içerisinde kullanılmaktadır. Amacı ve ihtiyaca göre kullanılan havalandırma sistemleri değişkenlik gösterir. Havalandırma sistemleri içerisinde yer alan menfezler kendi içinde de kategorilere ayrılır. Lineer menfezler, tek sıra menfezler gibi menfez türleri sık sık karşımıza çıkmaktadır. Tek sıra menfezler genellikle ızgaralı bir yapıya sahiptir. Emme gücü sayesinde dikey veya yatay olarak kullanımı mümkündür. Klimalarda yer alan havalandırma sistemleri de tek sıra menfezler türüne benzerlik gösterir. Gündelik hayatımızda ofis, ev ve klima gibi alanlarda sık sık tercih edilmektedir. Damperli olan türlerine de sık sık karşımıza çıkan ürün gruplarından biridir. Arsel Havalandırma sayesinde istediğiniz her türlü menfez ihtiyacınız pratik şekilde giderilir. Firmamız havalandırma sistemleri konusunda uzun yıllardır hizmet veren tecrübeli şirketlerden biridir. Şirketimiz bünyesinde yer alan mühendislerimiz ve elemanlarımız işinim ehli ve güvenilir kişilerden seçilmiştir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile istediğiniz havalandırma sistemine Arsel Havalandırma farkı ile sahip olabilirsiniz.

Menfezler

Havalandırma sistemleri içerisinde kullanılan birçok türde havalandırma aracı bulunmaktadır. Bu araçlardan bir tanesi de menfezler adı verilen havalandırma sistemi ürünüdür. Menfezler hava sirkülasyonunu sağlayan kanallar olarak karşımıza çıkarlar. Aslında bu tarz ürünler her bireyin gündelik hayatında sık sık gördüğü fakat ismini bilmediği ürünlerden biridir. Genellikle yatay şekilde ızgara biçimine benzeyen araçlar olarak karşımıza çıkarlar. Menfezler kibar ve dekoratif görünümü sayesinde evler içinde uygun havalandırma sistemi araçlarıdır. Özellikle tuvalet içerisinde menfezleri sık sık görmekteyiz. Ev kullanımı uygun olan bu ürünler kibar görünümü nedeniyle küçük alanlarda daha çok tercih edilir. İş yeri gibi veya ofis gibi alanlarda da sık sık karşımıza çıkmaktadır. Menfezler genellikle fabrika gibi alanlarda pek fazla tercih edilmezler. Başarılı şekilde havalandırma yapan menfezler ev ve ofis gibi alanlarda daha çok tercih edilmektedir. Arsel havalandırma sayesinde her türlü menfez ihtiyacınız giderilerek kurulumu yapılmaktadır. Bu sayede istenilen ortamda havanın yenilenmesi ve sirkülasyonun sağlanma işlemi tamamlanmış olunur. Firmamız alanında tecrübeli kurumların başında gelmektedir.

Lineer Menfezler

Havalandırma sistemleri içerisinde yaygın şekilde kullanılan ve kibar görünüme sahip olan ürünlerin başında menfezler gelir. Özellikle ev ve ofis gibi ortamlarda estetik görünümü nedeniyle yaygın şekilde tercih haline gelmiştir. Menfezlerin kendi içerisinde çeşitli türleri bulunur. Bu türlerin başında lineer menfezler gelir. Lineer menfezler genellikle uzun yatay şekilde karşımıza çıkar. İnce olarak yer kaplamayan lineer menfezler oldukça pratik ve kullanışlı ürünlerdir. Genellikle bilgisayar odalarında da karşımıza yaygın şekilde çıkar. Aynı şekilde tuvaletlerde de lineer menfezler tercih edilmektedir. Bilindiği üzere tuvaletlerde insan gereklilikleri nedeniyle kötü koku oluşması doğal bir durumdur. Bu durum nedeniyle havanın ve kokunun yenilenmesine ihtiyaç duyulur. Lineer menfezler sayesinde ortamda bulunan kötü kokular ve dışkı kokuları giderilmiş olunur. Lineer menfezler dekorasyon olarak güzel görünen ürünlerden biridir. Bu nedenle sinema salonlarında, konferans salonlarında, havuz kenarlarında karşımıza çıkarlar. Ofis içerisinde de yer kaplamaması ve güzel görünmesi nedeniyle yaygın tercih edilen havalandırma sistemlerinden biridir. Arsel Havalandırma sayesinde istenilen lineer menfezler dilediğiniz ortama hızlı şekilde kurulur.

Havalandırma

Havalandırma gereksinimi hayatımızın en temel ihtiyaçlarından biridir. İnsanlar solunum yoluyla oksijen alır ve karbondioksit bırakırlar. Havalandırma gereksinimi ile ilgili yanlış bilinen bazı noktalarda bulunur. Havalandırma sistemleri sadece insan bulunan ortamlara entegre edilmez. Cansız varlıkların yer aldığı ortamlarda da havalandırma sistemleri birinci öncelik haline gelmiştir. Aksi halde ortamda yer alan ürünler veya maddeler deforme olur veya yıpranır. Küflenme, rutubet oluşumu, tozlanma, yıpranma, çürüme, paslanma ve çeşitli birçok etken havalandırma sistemlerinin eksikliği sonucunda görülebilmektedir. Bu duruma örnek vermek gerekirse bir kapalı garaj hayal edelim. Bu garaj içerisinde yer alan bir araç 10 yıl sonunda hiç kullanılmaması halinde paslanmış ve küflenmiş şekilde bulunacaktır. Çünkü garaj içerisinde havalandırma olmadığı için çeşitli antibakteriyel zaaflar meydana gelecektir. Hava kirliliği ve çeşitli etkenler sonucunda araçta yıpranma görülür. Aynı durum insan yaşamayan bir ev içinde geçerlidir. Havalandırma sistemi yer almayan bir evde yıllar sonunda yıkık dökük durumlar görülür. Bu durumun sebebi havalandırma sistemi eksikliği ile alakalıdır. Arsel Havalandırma sayesinde istenilen her türlü alana havalandırma desteği kolay şekilde sağlanır.

Havalandırma sistemleri

içerisinde hava kanalları oldukça önemli bir yere sahiptir. Hava kanalları isminden anlaşılacağı üzere kirli havanın giriş ve çıkış aşamasında birincil rol oynar. Hava kanalları yapımına özen gösterilmelidir. Havalandırma sistemleri kurulurken en önemli oluşumların başında kullanılan malzeme kalitesi gelir. Bu nedenle seçilen hava kanalları materyalleri üst düzey olmak zorundadır. Paslanmaya elverişli olmayan dayanıklı hatta yerine göre çelik gibi malzemeler ile havalandırma sistemleri kurulmalıdır. Şirketimiz Arsel Havalandırma her çeşit havalandırma sistemi ve hava kanalları ihtiyacını pratik şekilde ortadan kaldırır. Gönül rahatlığıyla ile firmamız ile havalandırma sistemi ihtiyacınızı gidermeniz mümkündür. Havalandırma sistemlerinin eksik olması halinde veya hava kanalları bulunmaması halinde çeşitli vahim durumlar görülebilir. Bu durumların başında işçi sağlığı ve güveni gelmektedir. Hava kirliliği bulunan özelikle zorlu iş alanları için havalandırma ve hava kanalları temel ihtiyaç haline gelmiştir. Arsel Havalandırma bünyesinde çalışan mühendisler ve işçiler işinin ehli ve güvenilir kişiler tarafından seçilmiştir. Planlı ve programlı şekilde hizmet veren ekibimiz sorunlara anında çözüm üretir

Gebze Havalandırma

Gebze havalandırma ihtiyacı fazla olan bölgelerden birisidir. Bunun temel sebebi bölgenin birçok büyük firmaya ev sahipliği yapmasıdır. İstanbul’un şehir dışına yakın olarak bulunan Gebze bölgesi tersane ve çeşitli şirketlere ev sahipliği yapar. Yemekhane, liman, üretim firmaları, tekstil, kaynakçılık, kalıp işlemleri, fabrikalar gibi birçok iş kolu Gebze bölgesinde konumlanır. Bu nedenle Gebze havalandırma ihtiyacı bulunan temel yerlerin başında gelir. Havalandırma sistemleri havada yer alan kirli havanın değişmesi için oldukça önemlidir. Kirli hava özel sistem sayesinde emilerek dışarıya atılırken temiz hava aynı sistem sayesinde içeri salınır. Bu sayede kirli hava sirkülasyon yapılarak temizlenmiş veya yenilenmiş olur. Hava kirliliğinin haricinde çeşitli bakteri üretimi de bu sayede önlenmiş olunur. Hava kirliliği bulunan veya çeşitli üretim yapılan ortamlarda makinelerde kötü duman ve gazlar salar. Bu salınım sonucunda havada bulunan zehirli gaz ve dumanlar çalışan sağlığını olumsuz şekilde etkiler. Bu nedenle havalandırma sistemi ihtiyacı göz ardı edilmeyecek kadar önemlidir. Arsel Havalandırma farkıyla bu sistemlere sahip olmanız basittir.