FAALİYET ALANLARIMIZ

Hava Kanalları

Genel olarak yuvarlak ve dikdörtgen olarak şekillendirilerek istenilen ebatlarda galvani sacdan veya alüminyum malzeme yada ihtiyaca göre çelik malzemeden üretilmektedir, Havalandırma kanalları yüksek dayanınıklılığa sahip ve hava sirkilasyonunu kusursuz olarak sağlayacak şekilde sağlamaktadır..

  • Hava Kanalları Hız Hesabı
  • Hava Kanalları Yalıtımı
  • Hava Kanalları Fiyatları
  • Hava Kanalı
  • Dayanıklı Hava Kanalı
 

Tek Sıra Menfezler

Emiş kanallarının ihtiyaç duyulan noktalarında kullanılır. Geniş ve dar kasalı olarak özel biçimlendirilmiş alüminyum profilden üretilir. Damper takılabilir kanatları yatay eksende sabit veya hareketli olabilir. Vidalı ve sustalı olarak monte edilen menfezler; tercihe göre eloksal, analog ve elektrostatik fırın boyalı olarak imal edilir.

 

Çİft Sıra Kanatlı Dağıtıcı Menfezler

Hava kanallarının üfleme noktalarında kullanılır. Geniş ve dar kasalı olarak özel biçimlendirilmiş alüminyum profilden üretilir. Damper takılabilir kanatları yatay eksende sabit ve ya hareketli olabilir. Vidalı ve sustalı olarak monte edilen menfezler; tercihe göre eloksal, analog ve elektrostatik fırın boyalı olarak imal edilir.

 

Lİneer Menfezler

Çok amaçlı kullanıma uygun olan lineer menfezler; fan-coil ve radyatör üzerlerinde düz ve 15″ lik açılı kanat yapısıyla dar ve geniş kasalı olarak özel biçimlendirilmiş alüminyum profilden üretilir. Damper takılabilir. Vidalı, sustalı ve mandallı olarak monte edilen menfezler; tercihe göre eloksal, analog ve elektrstatik fırın boyalı olarak imal edilir. Mandallı montaj kör kasalı olarak uygulanabilir.

 

Yuvarlak Kanal Menfezler

Yuvarlak kenetli ve silindirik hava kanallarının emiş ve üfleme noktalarında, kanal çapına uygun olarak tek ve çift sıra kanatlı olarak kullanılır. Hava damperi takılabilir. Özel biçilmendirilmiş alüminyum profilden üretilir. Tercihe göre eloksal, analog ve elektrostatik fırın boyalı olarak imal edilir.

SLOT DİFÜZÖR

Slot difüzörler, havalandırma kanallarından ofis, toplantı odası, dükkan gibi ortamlara sıcak veya soğuk şartlandırılmış havanın dağıtılması veya bu ortamlardan kirli havanın emilmesi için kullanılırlar. Direkt olarak plenum kutusuna monte edilmekte olup, 1, 2, 3, 4 slotlu olarak imal edilmektedirler. Her slot, iç türbülansları önleyici özellikteki 2 adet yönlendirici kanada sahip olup, bu kanatlar sayesinde hava akımının yönü ayarlanabilmektedir.

SWİRL DİFÜZÖR

Swirl difüzörler havalandırma kanallarından ofis, toplantı odası, dükkan, sinema ve temiz oda gibi tavan yüksekliği 2,6 mt ile 4 mt arasında olan ortamlara şartlandırılmış sıcak veya soğuk havanın üflenmesi ve bu ortamlardan kirli havanın emilmesinde kullanılırlar. Kanatların ayarlanması sayesinde %40 ile %100 arasında değişen debiler sağlamak ve 6 mt’ ye kadar tavan yüksekliği olan yerlerde kullanmak mümkündür

JET DİFÜZÖR

Tek ve çift cidarlı jet difüzörler, menfez ve difüzör kullanımının uygun olmadığı konser salonu, tiyatro ve müze gibi yüksek tavana sahip geniþ mekanlarda kullanıma uygundurlar. Jet difüzörler uzun mesafelere yüksek debilerde yatay veya dikey noktasal hava atışları yapabilmektedirler. Jet difüzörler içinde bulundukları boş küre sayesinde yataydan ±30° açıyla yönlendirilebilirler. Bu sayede jet difüzörler noktasal ısıtma veya soğutma yapabilirler. Jet difüzörler soğutma için yukarı, ısıtma içinse aşağı yönlendirilirler.

Kare Tavan Anomestadı

Hava kanallarının emiş ve üfleme noktalarında kullanılır. Damperli ve dampersz olarak üretilerek debi ayarlaması yapılabilir. Tercihe bağlı olarak; elksal, analog, elektrostatik fırın boyalı ve boyasız olarak imal edilir. Montaj şekli vidalı ve sustalıdır. Özel biçimlendirilmiş alüminyum profilden imal edilen anemostd, isteğe bağlı olarak galvaiz sacdan karışım hücreli olarak ta imal edilebilir.

Yuvarlak Tavan Anemostadları

Hava kanallarının emiş ve üfleme noktalarında kullanılır. Damperli ve dampersiz olarak üretilerek debi ayarlaması yapılabilir. Tercihe bağlı olarak; eloksal, analog, elektrostatik fırın boyalı ve boyasız olarak imal edilir. Montaj şeli vidalı ve sustalıdır. Özel biçimlendirilmiş alüminyum profilden imal edilen anemostad, isteğe bağlı olarak galvaniz sacdan karışım hücreli olarak da imal edilebilir..

GEMİCİ Anemostadları

Gemi kamaraları, WC, banyo vs küçük mahallerin havalandırma noktalarına takılan anemostad; dampersiz olarak üretilir, ancak debi ayarı yapılabilme özelliği taşır. Tipi daireseldir. Özel biçimlendirilmiş alüminyum profilden üretilir. Tercihe bağlı olarak eloksal, analog ve elektrostatik fırın boyalı üretilir, montaj tipi sustalı veya vidalıdır.

Hava Damperi

Klima Santralleri,hava kanalları ile benzeri sistem ve ünitelerde kullanılır.Alüminyum profil ve kanatlardan oluşan, hava debisini ayarlama imkanı sağlayan plastik dişli plastik dişli tahrik mekanizmasıyla çalışır.Kanatlar, aerodinamik yapıya sahiptir.Kanatların dişliler üzerindeki yataklaması ile boşluksuz, hassa ayarı manuel ve servemotor ile kumanda edilebilir.

HavaPANJURU

Hava panjurları, banyo, tuvalet, depo, hangar, otopark gibi mekanların havalandırması için olduğu gibi, sıcak hava apareylerinden sıcak hava üflenmesinde de kullanılmaktadırlar. Ayrıca, havalandırma kanallarında emiş ve egzost amacıyla kullanılmakta ve sistemi yağmur ve yaprak gibi dıþ ortam koşullarına karşı korumaktadırlar..